Fascynujący prześladowca

Bohaterowie u Liane Moriarty są jak prawdziwi ludzie. Wielowymiarowi, z zaletami i wadami. Trudno ich zaszufladkować, przez co książkę Miłość i inne obsesje czyta się przyjemniej. Akcja jest wciągająca, nie brakuje też zwrotów akcji. To cechy typowe twórczości wspomnianej pisarki. Ponadto potrafi ona sprawnie łączyć wątki obyczajowe z kryminalnymi. A wszystko pod płaszczykiem nieoczywistego romansu.

Czy to jeszcze powieść obyczajowa?

Zdecydowanie tak. Miłość i inne obsesje posiada wiele wątków typowych powieściom obyczajowym. To książka, w której:

  • na pierwszym planie są zwykli ludzie, tacy których można spotkać na ulicy,
  • akcja opiera się na sukcesach i porażkach obywateli,
  • pełno jest sytuacji opartych na codziennym życiu.

Liane Moriarty po raz kolejny udowodniła, że jest mistrzynią gatunku. Co więcej, problemów nie nastręcza jej łączenie cech typowych różnym odmianom literatury. Także fani historii z dreszczykiem znają tu coś dla siebie. Motywem głównym jest bowiem relacja kobiety z prześladowczynią jej partnera. Ten ostatni schodzi na nieco dalszy plan. Postacie głównych bohaterek są natomiast świetnie nakreślone, wiarygodne i wyraziste.

Mieć prześladowcę

Czy kobieta może prześladować mężczyznę? Zdecydowanie. W wielu sytuacjach jej obsesja bywa nawet niebezpieczna dla obiektu westchnień. Nowe partnerki mogą czuć się zastraszane, a nawet gnębione. Nie dotyczy to jednak Ellen. Bohaterka Miłości i innych obsesji nie obawia się byłej dziewczyny swojego chłopaka. Przeciwnie, próbuje dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Jest zafascynowana, nie tylko prywatnie, ale także zawodowo. Ellen specjalizuje się bowiem w hipnoterapii. Interesuje ją wszystko, co dotyczy działania ludzkiego umysłu i podświadomości. Czy kobieta, która prześladuje Patricka, rzeczywiście jest niebezpieczna? A może, jak to bywa u Liane Moriarty, bohaterowie są niepozorni. W swoich poprzednich książkach autorka udowodniła, że potrafi zaskoczyć czytelnika. Bohaterowie często robią coś, czego odbiorca zupełnie się po nich nie spodziewa. Czy tak będzie i tym razem? Warto sięgnąć po książkę Miłość i inne obsesje. Choćby po to, by przekonać się, czym tym razem zaskoczy znana pisarka. Ogromną popularność zawdzięcza między innymi Wielkim kłamstewkom. Inne pozycje jej autorstwa bynajmniej nie ustępują pod względem poziomu czy pomysłowej akcji. Pozostaje mieć nadzieję, że zostaną przeniesione na mały ekran z równie dobrym skutkiem. Póki co zostaje czas na ciekawą lekturę i śledzenie losów pewnej prześladowczyni.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com